Ја застрелал својата 21 годишна девојка во глава

Синоќа после полноќ во Србија Александар Џорџевиќ со истрел во главта тешко ја ранил својата 21 годична девојка, Милица Војводиќ.
Девојката била пренесена во Ургентниот центар каде лекарите цела вечер се борат за нејзиниот живот, која сеуште се наоѓа во критична состојба.
Непосредно по пукањето, полицијата и припадниците на Сообраќајната полиција и инспекторите го уапсиле Џoрџевиќ, по сомнение дека се обидел да ја убие девојатака, со која бил во врска. Од увидот е пронајден пиштолот со кој е пукано.
.Синоќа после полноќ во Србија Александар Џорџевиќ со истрел во главта тешко ја ранил својата 21 годична девојка, Милиц

Пронајдете не на следниве мрежи: