Јаболков сок и цимет за брз метаболизам!

Совршена комбинација!

Јаболков сок со цимет за природно забрзување на метаболизмот. Содржи 0 калории!

Рецепт детоксикација:
Исечете јаболко на парчиња, додадете едно стапче цимер и потоа се прелива 1,5 л. Ладна, но претходно зовриена вода. 

Се остава во фрижидер до 1 – 2 часа.

Комбинацијата на јаболка и цимет го подобрува метаболизмот, ја намалува тежината на сметка што ја повлекува течноста од организмот.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.