Јелена Исинбајева со злато стави точка на својата успешна кариера

Русинката на мошне фантастичен начин се прости од атлетиката.Исанбајева пред својата домашна публика го освои првото место во скок со стап со резултат 4,89.
Со овој голем успех, покрај претходните големи резултати во нејзината успешна кариера, таа ја завршува својата кариера.
За русинката, ова е трета титула на светските првенства, претходно славеше во 2005-тата во Хелсинки и во 2007-мата година во Осаки.Исанбајева пред својата домашна публика го освои првото место во скок со стап со резултат 4,89.

Пронајдете не на следниве мрежи: