Како да се ослободите од БУБАШВАБИТЕ засекогаш? ПРОВЕРЕНО, работи сто проценти!

Лебарките и бубашвабите се проблем кој не настанува сам од себе. Бубашвабите се нашите непоканети и непожелни гости.Затоа, секој кој има проблем со овие инсекти во неговиот дом, сака да се ослободи од нив. Постојат голем број на изркламирани производи против овие досадни инсекти, но повеќето од нив имаат одредени недостатоци: бубашвабите исчезнуваат, но за кратко време, а во куќата останува непријатен мирис, хемиски производи се опасни за здравјето на луѓето и животните.
Постои еден докажан начин да се ослободите од бубашвабите засекогаш, тие нема да се вратат и да ви го загорчуваат.
Рецептот се состои од следново:
Земете 1 сирова жолчка од јајце, прелијте ја со 30-50 грама на борна киселина во прав (боракс или acidi borici во прав). Промешајте за да формирате густа каша. Од оваа смеса направете топки околу 1 cm во дијаметар. Почекајте, додека да се исуши (отприлика околу еден час), и распоредете ги низ целата куќата на видните места и во аглите. Посветете посебно внимание на кујната и бањата. Не заборавајте дека местото треба да биде видливо, но не од вашата точка на гледање, туку од гледна точка на лебарки и бубашвабите ставете на: површината на полиците, плакарите, кујнските елементи и се што е над вашите очи. Топчињата замаскирајте ги со борна киселина, бубашвабите нема да го чувствуваат тоа, но сигурно ќе им пријдат од љубопитност. Ќе ги допрат со нивните мустаќи и ќе бидат осудени, ако не на смрт, сигурно на пеколно чешање. Нема да бидат во можност да ги предупредат своите „браќа“, и не само затоа што нивната комуникација не достигнала високо ниво на развој, туку затоа што бубашвабата не е во состојба да го поврзете страдањето со таа убава топка.

Така, на топките ќе пристапуваат се повеќе и повеќе нови и здрави бубашваби и ќе си одат смртно болни. Освен тоа, заразените бубашваби се во состојба да ги заразат и здравите преку контакт.
Вам ќе ви изгледа дека бубашвабите не се грижат за вашиот трик, идека смирено се движат по топките и не чувствуваат никаква непријатност. Но, по 3-4 недели ќе чистите секој ден огромна количина на мртви бубашваби (се разбира ако сте ги имале многу). После тоа лебарки и бубашвабите ќе исчезнат! Дали засекогаш? Ако по 6 месеци се појават повторно, значи дека женките (или само една) успеале да ги снесат јајцата и се извела новата генерација. Методот за борба е истиот. Понекогаш бубашвабите може да дојдат од кај соседите, каде што се обидувале да ги отрујат.
Овие топкчиња се безопасни за луѓето и домашни миленици, така што вие можете безбедно да ги ставите во куќата или станот во кој живеат и мали деца, кучиња или мачки. Борната киселина не е отровна, и се користи за дезинфекција, 3% борната киселина е acidi borici, раствоор за миење на очите. Ако не најдете борна киселина во прав, користете на 3% раствор на борна киселина, која се продава во секоја аптека по прифатлива цена. Една сирова жолчка од јајце, помешајте ја со 100 мл борна киселина и додадете малку брашно и направете топчиња.Затоа, секој кој има проблем со овие инсекти во неговиот дом, сака да се ослободи од нив. Постојат голем број на изркламирани производи против овие

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.