Како на брз и едноставен начин да го исчистите црниот дроб

Loading...

Црниот дроб во нашиот организам има улога на прочистувач на крвта. Исто така помага и во јакнење и стимулација на варењето.  Оттука е јасно, дека чистиот црн дроб значи здравје, виталност, енергија, убав изглед и добро расположение.
Најдобро средство за превенција е секојдневното чистење на дробот. Постои еден многу едноставен начин, кој не одзема ни време ни пари. За да го направите тоа, треба секое утро на празен стомак да се напиете мешавина од една лажица ладно цедено маслиново масло и една лажица сок од лимон. И толку! После тоа слободно појадувајте, а овој „коктел“ може да го подготвувате цел живот, бидејќи двете состојки се обични животни намирници кои и онака често се користат, а се познати по своите одлични својства. После месец дена ќе приметите промени. Вашиот изглед ќе се подобри, ќе исчезнат темните кругови под очите, тенот ќе стане свеж, а изгледот подмладен. Цревата ќе работат како часовник, може да заборавите на затвор и на проблемите со варење. Ќе се чувствувате здраво и полни со енергија.
Извор:lady.mk Оттука е јасно, дека чистиот црн дроб значи здравје, виталност, енергија, убав изглед и добро расположение.
Најдобро средство за

loading...
Loading...