КАКВА ХРАБРОСТ: Русинки позираа со мечка!

Руски манекенки се сликаа со мечка тешка 650 килограми. Фотките многу брзо ги преплавија друштвените мрежи, а додека едни ја фалат храброста на девојките, некои сметаат дека сликите се „невкусни“.Моделите Марија Сидорова (21) и Лидија Фетисова (22) се сликаа со нивниот „партнер“ 18 годишнуата мечка со име Степан.
Изјавата на Марија за „Комсомолска Правда“ дека сликањето со мечката „воопшто не било страшно“. 
„И покрај фактот дека бев во дует со голем ѕвер со оштри канџи, бев сигурна дека нема да ме повреди, а на неа внимаваше и тренерот“, изјави Марија Сидорова.Моделите Марија Сидорова (21) и Лидија Фетисова (22) се сликаа со нивниот „партнер“ 18 годишнуата мечка со име Степан.
Изјавата

Пронајдете не на следниве мрежи: