КАКВА СУДБИНА: Пронајден морничав твит од еден од исчезнатите од малезискиот авион кој исчезна утрово!

Loading...

Индонежанинот Оскар Десано од Џакарте кој e на списокот на исчезнати во исчезнатиот авион „Ер Азија“ твитнал морничава порака за патниците од соборениот малезиски авион чија судбина го растажи целиот свет.А сега и тој самиот се нашол во слична ситуација.
Десано е еден од седумте личности кои исчeзнаа во летот QZ8501 кој исчезна од радарот утрово.
Стјуардот на Твитер објавил дека го поминал Божиќ опуштајќи се во џакузи со пријателите, а предтоа имал објавено и една морничава изјава…
„Навистина ми е многу жал поради губитокот на MH17 Ерлајнс, тоа се две огромни катастрофи за една компанија во само година дена“, напишал  човекот, по падот на вториот малезиски авион во Украина.
„Моето најдлабоко сочуство за семејствата на починатите, нека почиваат жртвите во мир“, напишал тој.
И понатаму трае потрагата за авионот полн со патници за чија судбина сега се знае многу малку.А сега и тој самиот се нашол во слична ситуација.

loading...
Loading...