Какво е мислењето на босанскиот селектор за мечот Македонија-Словенија

Босанскиот селектор Драган Марковиќ и дава блага предност на Македонија на мечот со Словенија, но додава дека не е сигурен дека ние сме фаворити.-Македонија е во блага предност, но не сум сигурен дека е фаворит. Словенија е многу незгоден ривал за сите селекции. Им доаѓа Цехте на позицијата лев бек, да проба да го реши проблемот со шутот од надворешната линија. Ќе биде тоа една неизвесна средба. Им давам блага предност на Македонците, пред се, поради проблемите на Словенците со позицијата лев бек. Делуваат многу воиграни, одлично ги одиграа сите мечеви досега на едно високо ниво, вели Марковиќ.-Македонија е во блага предност, но не сум сигурен дека е фаворит. Словенија е многу незгоден ривал за сите селекции. Им доаѓа Цехте на позицијата

Пронајдете не на следниве мрежи: