Какво ќе биде времето утре?

Утре сончево со умерена облачност и температура до 36 степени. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголемува. Утринската температура ќе биде  од 10 до 18, а максималната дневна температура  од 29 до 36 степени. УВ индексот ќе биде 8.Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од јужен правец. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголемува. Температурата во Скопје ќе се движи од 15,  до 34 степени.
Во четврток и во петок ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а ќе има и појава на локален дожд и ретки грмежи. За време на викендот повторно се очекува стабилно и топло време.Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од јужен правец. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголемува. Темпе

Пронајдете не на следниве мрежи: