Какво време нè очекува во следните неколку денови?

Loading...

Времето во Македонија ќе биде облачно и студено, во претпладневните часови со врнежи кои на запад и североисток ќе бидат од снег, а во делот вдолж Повардарието ќе бидат од дожд. Попладне врнежите ќе престануваат. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.Утринската температура ќе се движи од минус еден до четири, а дневната од нула до шест степени.
Во Скопје ќе биде облачно и студено, во претпладневните часови сè уште ќе има врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.
Утринската температура до два степени, а дневната температура ќе достигне до пет степени.
Во понеделник ќе има преодно стабилизирање, а нов влажен бран со врнежи од дожд и снег се очекува во вторник попладне и в среда.Утринската температура ќе се движи од минус еден до четири, а дневната од нула до шест степени.
Во Скопје ќе биде облачно и студено, во пре

loading...
Loading...