Камерата „скенираше“ на „Филип Втори“ и притоа привлече големо внимание

На главната арена во Скопје се „скенираа“ трибините. Големото дерби од второто коло во Првата Македонска Фудбалска Лига меѓу екипите на Вардар и Шкендија, кое се одигра на „Националната Арена Филип Втори“ во Скопје, беше прогласено за меч со висок ризик.Од таа гледна точка се внимаваше речиси на секој детал на арената, при што на сцена настапи една камера која речиси ги скенираше сите трибини на „Филип Втори“ а притоа измами и големо внимание кај публиката.
Да бидеме искрени, и нам ни го привлече вниманието, барем за момент овој детал од мечот кој го добија „Вардарци“ со убедливи 3-0.
Дознајте повеќе на sport365.mkОд таа гледна точка се внимаваше речиси на секој детал на арената, при што на сцена настапи една камера која речиси ги скенираше сите трибини на &b

Пронајдете не на следниве мрежи: