Камион прегази четиригодишно дете во Ченто

Loading...

Шестгодишно дете загина во сообраќајна несреќа што се случила вчера во скопската населба Ченто, на влезот на селото Сингелиќ.Според информациите на МВР, несреќата се случила околу 10.45 часот кога Е.Ш. (39) со камион „мерцедес“ удрил во дете кое било на велосипед на возраст од шест години.
Детето поради тешките повреди не преживеало, а возачот сам се пријавил во полициската станица Гази Баба.Според информациите на МВР, несреќата се случила околу 10.45 часот кога Е.Ш. (39) со камион „мерцедес“ удрил во дете кое било на велоси

loading...