Карлеуша на суд!

Српската пејачка Јелена Карлеуша денеска во Првиот основен суд во Белград, каде што требаше да се соочи со својата колешка Цеца, се појави во бело алудирајќи на тоа дека во овој случај таа е невина. На судењето се појави во придружба на своите адвокат и пиар. Судењето било одложено за април поради тоа што адвокатот на Цеца соопштил дека пејачката не се чувствувала добро.
„Јас својот дел го одработив, од друга страна, таа не се појави. Судењето е презакажано за некаде на пролет. Ќе се видиме во некој друг стајлинг“, изјави Карлеуша видно расположена.
За потсетување, Јелена и Цеца за првпат се соочија во суд на 24 ноември 2017 година, кога судијата безуспешно се обиде да ги смири На судењето се појави во придружба на своите адвокат и пиар. Судењето било одложено за април поради тоа што адвокатот на Цеца соопштил дека пејачка

Пронајдете не на следниве мрежи: