Казна: Металург службено го загуби мечот со ППД Загреб

Металург службено го загуби мечот со ППД Загреб од СЕХА лигата, а дополнително е казнет со одземање на еден бод, две илјади евра и треба да ги надомести трошоците за организација на хрватскиот клуб.Публиката остана ускратена за нов дуел на ракометарите предводени од старите ривали Вујовиќ и Червар, кој требаше да се игра во екот на избивањето на штрајкот во македонскиот клуб.
Играчите го бојкотираа патувањето за Загреб, а казната за тоа стигнува сега. Претходно, Загреб беше домаќин на Металург во Лигата на шампионите, а реваншот следува во февруари во Скопје.Публиката остана ускратена за нов дуел на ракометарите предводени од старите ривали Вујовиќ и Червар, кој требаше да се игра во екот на избивањето

Пронајдете не на следниве мрежи: