Кире Лазаров: Кариерата сакам да ја завршам во Пелистер

„Гол-машина“… така започнува сторијата на „Лаола ТВ“ за нашиот ракометар Кире Лазаров. Нашата ракометна легенда вели дека последните години од неговата кариера би сакал да ги одигра во Македонија, поточно, во неговиот прв клуб во нашата земја, битолски Пелистер.
„Последната година, или две, од мојата кариера, би сакал да играм во Македонија, приоритет му давам на мојот прв клуб во Македонија, каде што почнав со моите први ракометни професионални чекори, тоа е Пелистер, од Битола“ вели Лазаров.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.„Гол-машина“… така започнува сторијата на „Лаола ТВ“ за нашиот ракометар Кире Лазаров. Нашат

Пронајдете не на следниве мрежи: