Коби се опрости од репрезентацијата

Коби Брајант и официјално се опрости од играњето за репрезентацијата на Соединетите Американски Држави.Коби Брајант беше лидер на тимот на САД на последните две олимписки натпреварувања, па се реши сега таа одговорност да им ја препушти на Леброн Џејмс и Кевин Дурант.
„Нема, готово е, имам многу години, време е да таа чест им ја препуштам на младите да ја бранат честа на Америка“ изјави Коби Брајант, дефинитивно еден од најдобрите кошаркари на сите времиња.
Инаку, Брајант се опоравува од операцијата на Ахиловата тетива и во текот на ноември би можел да биде подготвен да се врати на терените.Коби Брајант беше лидер на тимот на САД на последните две олимписки натпреварувања, па се реши сега таа одговорност да

Пронајдете не на следниве мрежи: