Кое цвеќе да и го поклоните според хороскопскиот знак

Loading...

Не откажувајте се од идеата денес да ја израдувате саканата жена со цвет доколку вчера заборавивте. Мала помош за да не погрешите во изборот на цветот.
Жените родени во знакот на Овен сакаат букет од црвени и бели цветови. Сакаат бели и црвени рози но и кала. Важно е да е едноставен букет но и впечатлив.
Дамата Бик би требало да добие букет кои содржи повеќевидови  цвеќиња кои ќе бидат во розеви тонови. Ружи, полско цвеќе, важно е да е разнолико и весело.
Жените Близнаци празнкот на жената не им е воопшто важен. Но сепак купете им некое цвеќе ситно во мал букет сакаат убаво спакувани работи. Сакаат цвеќе во бела боја.
Дамата Рак сака голем букет, сакаат бело и крупно цвеќе. Лилјани, ирис и хризантеми се добар избор.
Лавиците сакаат ружи но и сончогледи. Нарцисот исто така е добар избор. Важно е да е голем впечатлив букет за да можат да им се пофалат со него на сите. Црвено или жолто цвеќе е одлично за нив.
Дамата Девица е скромна и не и еважно колку чини букетот. Ќе се расположи со некој едноставен цвет како калата.
Дамата Шкорпија сака црвени рози или пак бордо.  Таа сака необична врста на цвеќиња. Може да и подарите и орхидеи.
Дама Стрелец сака големи букети со било какви цвеќиња.  Што и да одберете таа ќе биде задоволна. Но, не сака саксиско цвеќе и цвеќе во темни бои.
Жената Јарец сака класични букети. Нема да погрешите со лилјани и рози. Таа ја сака елеганцијата и немојте да заборавите за празникот на жената да и подарите нешто.
Дамата Водолија сака необични букети, сака сино цвеќе. Немојте да и подарите класично цвеќе бидејќи ќе помисли дека не сте мислеле на неа туку само така сте и подариле букет. Орхидеја, нарцис, необична боја на роза се прав избор.
Рибите го ценат потегот, без разлика какво цвеќе е во прашање. Има разлика дали и го поклонил нејзиниот маж или некој колега од работа. Важно е да е е дноставно. Орхидеја е добар избор за една Риба.Не откажувајте се од идеата денес да ја израдувате саканата жена со цвет доколку вчера заборавивте. Мала помош за да н

loading...