Која е трудницата што ја прегази и уби 22 годишната девојка?

Loading...

Веста за трудницата која прегази и усмрти 22 годишна девојка ја потресе цела Србија. Спрските емдиуми откриваат која е трудницата која тои зад ооваа трагична несреќа. Јована Јоловиќ (31) е трудницата која ја прегази на пешачки премин 22 годишната Сања Тодоровиќ. Таа е сопруга на поранешен познат српски фудбалер, Никола Јоловиќ, откриваат српските медиуми. 
Трагедијата се случи во саботата вечерта околу 10 часот кога трудницата ја прегазила 22 годишната девојка и поради паника побегнала од местото на несреќата, а на лице место починала 22 годишната Сања. 
Откако се соземала, трудницата заедно со својот сопруг отишла во полиција каде што раскажала што точно се случило. 
Таа со својот „мерцедес“ налетала на Сања, при што изгубила контрола врз возилото и ја удрила. 
Семејството на Сања е во црнила и длабока тага. Како штоо велат нејзините роднини, не е важно чија сопруга е трудницата, најважното е дека таа ни го одзема детето и мора да плати со казна. Полицијата во Белград води истрага за оваа страотна несреќа која одзема млад човечки живот. Јована Јоловиќ (31) е трудницата која ја прегази на пешачки премин 22 годишната Сања Тодоровиќ. Таа е сопруга на поранешен познат српски фудбалер,

loading...
Loading...