Колку е сериозна повредата на Антиќ?

Во текот на четвртата четвртина од мечот што Македонија попладнево го игра во на турнирот во градот Улм, македонската ѕвезда се пожали на повреда на коленото.Според германските коментатори Антиќ бил повлечен од теренот по судир со еден од германските противници во скок под нашиот кош. Веднаш по повредата македонскиот лекарски тим се обиде да утврди колку е таа тешка. Од тогаш Антиќ не е во игра но останува да се надеваме дека популарниот Перо не се соочува со посериознаповреда со која македонската репрезентација би била сериозно ослабена на европското првенство во Словенија.
republika.mkСпоред германските коментатори Антиќ бил повлечен од теренот по судир со еден од германските противници во скок п

Пронајдете не на следниве мрежи: