Косовски медиуми: Заев го навредува Ахмети

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во интервју кое што го даде за време на објавувањето на таканаречените „Бомби„ го навредува лидерството на ДУИ па и самиот Али Ахмети, нарекувајќи ги корумпирани луѓе кои што работат само за пари, пишуваат косовските медиуми.Две „Бомби„ од 38 се однесуваа на ДУИ, беа специјални само за нив. Еве јавно велам дека корумпиран е еден дел од ДУИ и бегање од ова нема, заедно со ВМРО-ДПМНЕ споделиле пари кои се сопственост на Македонија и неговите граѓани. Тој е луд, не за нешто друго, за власт и сила и не за нешто друго, за пари се работи, тука нема никакви дилеми, истакнал Заев во едно интервју пред неколку дена.Дали е ова закана од страна на Заев со цел да се заплаши Али Ахмети и неговиот тим?, Дали тој со ова ги уценува функционерите на ДУИ, Теута Арифи и Невзат Бејта за да се сретнат со него останува дилема која времето ќе го реши, пишува косовска Газета експрес.Две „Бомби„ од 38 се однесуваа на ДУИ, беа специјални само за нив. Еве јавно велам дека корумпиран е еден дел од ДУИ и бегање од ова не

Пронајдете не на следниве мрежи: