КРВАВА НОВА ГОДИНА: Стампедо на новогодишниот дочек во Шангај однесе 35 човечки животи!

Loading...

Најмалку 35 луѓе се мртви, а 48 се повредени за време на новогодишната прослава во Шангај. Имено, луѓето потрчале да соберат лажни пари, кои биле фрлени кон толпата.Стампедото се случило кратко по полноќ, во огромна толпа луѓе кои славеле Нова година на плоштадот Чен Ји во шангајската населба Хуангпу.
Повредените се однесени во болниците низ градот. Властите работат на откривање на причината за трагедијата, но медиумите и сведоците од местото тврдат дека стампедото почнало кога луѓето масовно тргнале да ги собираат лажните пари што некој ги фрлил од зградата над плоштадот.
Стампедото се случило кратко по полноќ, во огромна толпа луѓе кои славеле Нова година на плоштадот Чен Ји во шангајската населба Хуангпу.
П

loading...
Loading...