Крвава тепачка пред познат скопски локал

Loading...

Од нападот дел од лицата се здобиле со видливи повреди и им била укажана лекарска помош во Градската општа болница.Ноќеска во 02:20 часот било пријавено дека на улица „Анастас Митрев“ во скопската населба Мичурин, додека А.А.(36) со своите другари Г.Ј.(36), М.Б.(43) и А.М.(26) го напуштале ноќниот клуб лоциран на горенаведената адреса на пракингот, биле пресретнати од околу десетина машки лица кои почнале да ги удираат по телото и главата.
Од нападот дел од лицата се здобиле со видливи повреди и им била укажана лекарска помош во Градската општа болница.
Се преземаат мерки за расчистување на настанот.Ноќеска во 02:20 часот било пријавено дека на улица „Анастас Митрев“ во скопската населба Мичурин, додека А.А.(36) со своите другари Г.

loading...
Loading...