„LaGazzettaDelloSport“ за Пандев: Македонецот има се што треба за да има значајна улога во Наполи

Популарниот „LaGazzettaDelloSport“ за нашиот фудбалски репрезентативец Горан Пандев упати серија на позитивни критики во врска со неговите последни настапи за тимот на Наполи потенцирајќи дека нашиот интернационалец ќе има огромна улога во дресот на Наполи за наредната сезона.„Македонецот е најдобар стрлеец летово на Наполи, 5 погодоци на исто толку натпревари. Се е исто како ланската сезона, беше најдобар стрелец во август со постигнати 7 погодоци на 7 натпревари, сега, тој постигнува 3 погодоци на исто толку натпревари. Горан Пандев има се што треба за да игра значајна улога во тимот“ беше дел од анализата на „LaGazzettaDelloSport“.
Македонскиот репрезентативец веќе доби огромно признание, и тоа од „Goal.com“, каде беше прогласен за најдобар фудбалер во светот за претходната недела.„Македонецот е најдобар стрлеец летово на Наполи, 5 погодоци на исто толку натпревари. Се е исто како ланската с

Пронајдете не на следниве мрежи: