Лепа Брена играла на Gangnam style уште пред 25 години!

Loading...

На Youtube излезе спот од постарите песни на познатата балканска пејачка Лепа Брена, во кој јасно се гледа дека таа ја користи кореографијата на Gangnam Style од PSy.
Но, со оглед на времето кога е снимен овој спот, најверојатно Psy е тој кој ја „украл“ кореографијата од Брена style и ја преименувал во Gangnam style што стана огромен хит во светот.
Погледнете го видеото и заклучете сами.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.На Youtube излезе спот од постарите песни на познатата балканска пејачка Лепа Брена, во кој јасно се гледа дека таа ја користи кореографијата на Ga

loading...