Лима се поднови со јахта од милион долари!

Loading...

Лима има нова јахта!Една од најплатените манекенки во светот, Адријана Лима си се почестила со луксузна мини јахта вредна милион долари. Според американските медиуми, Лима се покажала како тежок преговарач, а сопствениците на компанијата Зилендер се изнамачиле за да ја убедат да купи еден од нивните модели.
На крајот решиле да ја одведат на ексклузивна вечера која била резервирана само за сопственици на луксузни јахти за во такво опкружување успеат да ја омекнат.
Лима конечно се решила да си купи „Зилиндер 44“ , јахта вредна милион долари. Долга е 13 метри, а ја движат два мотори со по 500 коњски сили. Внатре има спална соба, кујна и мал тоалет, а сите елементи се рачно изработени од храст.
РепубликаЕдна од најплатените манекенки во светот, Адријана Лима си се почестила со луксузна мини јахта вредна милион долари. Според американските медиуми,

loading...
Loading...