Љубов и секс

Љубов и секс

Колку долго можат мажите да издржат БЕЗ ИНТИМНИ ВРСКИ? Еве што велат ЕКСПЕРТИТЕ!

Исповедите на поединци во истражувањето откриваат дека има широк спектар на искуства и преференции. Редовните интимни врски носат бројни здравствени придобивки и за жените и за мажите. Иако често се смета […]

Љубов и секс

НА 7 ГОДИНИ ПОЧНАЛА ДА БРКА ПОСТАРИ СПОНЗОРИ: ИСПОВЕД НА ДЕВОЈКА КОЈА ЗА ПАРИ БИ НАПРАВИЛА СЕ

Изи Анаја деновиве е многу популарна на социјалните мрежи. Таа се нарекува себеси „богата домаќинка“, иако нејзиното детство не било обележано со луксуз. Уште од мала знаела дека сака едно […]

Љубов и секс

Јас и маж ми имаме до 10 пати дневно интимни односи: Ненаситен е, а еве што се случува кога ќе го одбијам (фото)

Јас имам 36 години, а мојот сопруг 38. Се запознавме на роденден на заеднички пријател кога и двајцата бевме во врска со други луѓе. Тој флертуваше, јас флертував, се забавувавме […]

Љубов и секс

Советите на Миа Калифа за подобри интимни односи ги полудеа мажите | Истовремено е жестоко против брак

Миа Калифа неодамна привлече внимание на Интернет охрабрувајќи ги жените да ги напуштат своите сопрузи доколку се во несреќен брак. Миа беше на строго мислење дека луѓето не треба да […]

Љубов и секс

ПОД СТРЕС СТЕ И НЕ ВИ СЕ ВОДИ ЉУБОВ? Не сте ни свесни колку СТРЕСОТ влијае на ЛИБИДОТО – еве како да се ослободите од него

Стрес – природен одговор на телото на животни ситуации кои секојдневно не обземаат и „кршат“. Стресот е еден од двигателите на многу болести кои се во пораст во современиот свет. […]

Љубов и секс

ЖЕНИТЕ СТЕНKAАТ КОГА „АКЦИЈАТА“ Е ОДЛИЧНА?! НЕ Е БАШ ТОЧНО! Резултатите ја покажаа вистината – има неколку причини!

Како што и самите можете да видите во филмовите, жените секогаш стенкаат и ја фрлаат главата наназад поради задоволство за време на сексуалниот однос. Можеби на многумина им изгледа како […]

Љубов и секс

РУСКИ ПСИХОЛОГ ОТКРИВА ДАЛИ ТРЕБА ДА ИМАМЕ ОДНОСИ НА ПРВИОТ СОСТАНОК!

Познатиот руски психолог Михаил Лабковски, кој зад себе има 40-годишно искуство, често зборува за акутни машко-женски теми и одговара на прашања кои ги мачат повеќето луѓе во секојдневниот живот. Колку […]

Љубов и секс

НАЈПОЗНАТАТА ЕСКОРТ ДАМА ОТКРИ ШТО ИМ Е ПОТРЕБНО НА МАЖИТЕ ВО КРЕВЕТ: Ги сакаат своите ЖЕНИ, а ОВА ГО БАРААТ ОД МЕНЕ

Дама од високата класа Саманта Икс, открива што им треба на мажите, а жените забораваат. Работејќи како ескорт дама, оваа Австралијка сфатила дека на мажите, меѓу другото, навистина им е […]