Сцена

Сцена

“Бев сериозно болен, не ме интересираше ни животот ни смртта”: Дино Мерлин првпат зборуваше за неговата најлоша ситуација!

Пејачот се присети на деновите кога работел во фабриката за кревети во Вогожа и пишувал песни на мрсна хартија. „Ме исмеваа затоа што пишував песни“, рече музичарот, додавајќи дека секогаш […]

Сцена

Анџелина ја доби титулата “уништувачка на бракови”!

Анџелина Џоли, е американска филмска актерка која има да раскаже милион приказни. Покрај успешната кариера, соработувајќи со бројни имиња, Енџи има и бурна приказна од нејзиниот приватен живот. Зад себе […]

Сцена

Жељко Бебек: „Го напуштив „Бијело дугме“ затоа што не сакав да ја пеам „Равна ти е Југославија““

– Несогласувањата започнаа пред една година, во време кога Горан веќе беше во голема мера одделен од базата на бендот, всушност кога тој веќе не беше во бендот, туку нѐ […]

Сцена

Џеј Ло уживаше во прекрасната Доминиканска Република

Џеј Ло моментално ја снима претстојната комедија ,,Shotgun Wedding ” Доминиканската Република со Џош Духамел, но суперarвездата сепак најде време за некоја фотографија со нејзиниот вереник, Алекс Родригез. Споделувајќи три […]

Сцена

Во врска со 18-годишна девојка? Марија Шерифовиќ зборуваше за љубовниот живот

Последните денови се повеќе се ширеа гласини за тајната врска меѓу популарната српска пејачка, 36-годишната Марија Шерифовиќ и нејзината 18 години помлада колешка Жејла Рамовиќ од Босна и Херцеговина. Таткото […]

Сцена

Анастасија Ражнатовиќ отпатува во рајот на земјата – веднаш сподели фотографии од ова егзотично место!

Музичката ѕвезда Анастасија Ражнатовиќ отпатува на Малдивите, од каде објави снимка и го покажа рајот каде ќе ги помине следните неколку дена. Имено, Анастасија беше снимена веднаш штом пристигна на […]

Сцена

Сека го батали ПЕЕЊЕТО?! Еве во што ќе се обиде пејачката, долго размислуваше дали да ја прифати понудата

Пејачката Сека Алексиќ во голема мерка се подготвува за новата ТВ-емисија што наскоро ќе започне на една телевизија, каде што ќе биде водителка. Оваа емисија се вика „Мајки и снаи“, […]