Живот

Живот

Сакал да се самоубие на автопат: Еве како полицијата и камионџиите му го спасиле животот

Полицијата во американската сојузна држава Мичиген спречи самоубиство од надвозник на автопатот 696 благодарение на солидарноста на локалните камионџии, кои во кооридинација со полицијата се паркирале под надвозникот за да […]

Живот

Колку шеќер смееме да внесуваме дневно?

Кога станува збор за внесувањето шеќер во исхраната, може да слушнете најразлични совети и предупредувања. Најчести се оние дека во „здравата храна“ како мусли, овошни јогурти, протеински плочки и слично, […]

Живот

Еве неколку причини зошто јадете кога всушност не сте гладни

Сите сме виновни за прекршокот „полнење на стомаците кога всушност не сме гладни“. Свесно или несвесно, си дозволуваме храната да стигне до нашиот желудник, без тој да ја побарал. Кога […]

Живот

Како да си помогнете да ви биде полесно на стомакот по прејадување?

На сите ни се има случено да ја изгубиме самоконтролата пред трпеза полна со вкусни деликатеси и потоа да се соочиме со физичките последици од прејадувањето. За време на празниците, […]

Живот

Се подготвувате за лето? Зацврстете ги стомачните мускули додека се разладувате

Во овој период, потребни ни се вежби за одржување на телото во добра физичка форма и додека уживаме на летни одмори со пријателите или семејството. Фитнес тренерот Ана Рендерер покажува […]