Магдевски: Повикот од Пипан е плод на мојот напредок

Андреј Магдевски, еден од најталентиранит македонски кошаркари, со нетрпение го очекува дебито за екипата на Реал Мадрид, тим за кој Магдевски вели дека е најдобриот европски клуб, од репрезентативен агол, тој е среќен што доби повик од селекторот Пипан, и тоа го гледа како плод на неговиот напредок во последните две-три години.„Со нетрпение го очекувам првиот настап за Реал Мадрид, ќе играм во најдобриот европски клуб“ вели Магдевски во интервјуто за „НоваМакедонија“.
Младиот кошаркар веќе доби повик од селекторот на националната селекција на Македонија, Алеш Пипан за да биде дел од погдотовките за настап на сениорското Европско Првенство во кошарка што ќе се одржи во Словенија во септември.
„Повикот од Пипан го гледам како плод на мојот напредок во последните две-три години“ беше дел од изјавата на Магдевски за „НоваМакедонија“.
Извор/Изјава: „НоваМакедонија“„Со нетрпение го очекувам првиот настап за Реал Мадрид, ќе играм во најдобриот европски клуб“ вели Магдевс

Пронајдете не на следниве мрежи: