Магла на патот Тетово – Попова Шапка

Loading...

Намалена видливост од 40 до 50 метри поради магла утринава има на патниот правец од Тетово кон Попова Шапка.На останатите патишта низ државата сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози.
Интензитетот на сообраќајот надвор од градските средини е умерен, а на граничните премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата.На останатите патишта низ државата сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози.
Интензитетот на сообраќајот надвор од градските средин

loading...