Мајами во првото коло против Чикаго Булс

Објавен е распоредот за новата сезона во НБА лигата.Најсилната кошаркарска лига, НБА, веќе го објави распоредот за претстојната сезона која започнува на 29. октомври.
Шампионот Мајами својот прв меч во новата сезона ќе го има против Чикаго Булс на домашен терен.
Првиот натпревар ќе го одиграат екипите на Пејсерс и Меџик, а во првата вечер ќе се одиграат три натпревари.
Првата вечер се затвара со дуелот меѓу екипите на Лејкерси и Клиперси во градското дерби.Најсилната кошаркарска лига, НБА, веќе го објави распоредот за претстојната сезона која започнува на 29. октомври.

Пронајдете не на следниве мрежи: