Мајка предупредува: Внимавајте на овој зачин кој сите го имаме дома

Млада мајка од Кентаки, Бриана Ридер, предупредува со нејзината тажна приказна до сите млади мајки да внимаваат на овој зачин, кои сите го имаат по дома.Се` се случило пред две години кога нејзиниот 4- годишен син отишол до полицата каде што стоеле зачините и ја земал кесичката со цимет, и со лажица пробал од зачинот. По некое време му се слошило и паднал на подот, изгледало како да има напад- рекла мајката.

-Никогаш немаше никакви проблеми , беше потполно здраво дете, кога зема цимет, почна да се гуши, изгледаше како да има напад и падна, престана да дише – рекла мајката која ги предупредува сите да бидат ногу внимателни.
Циметот во прав, ако се земе во поголема количина може да ги затвори дишните патишта и да доведе до гушење, а посебно е опасен кога се работи за мали деца.Се` се случило пред две години кога нејзиниот 4- годишен син отишол до полицата каде што стоеле зачините и ја земал кесичката со цимет, и со лажица

Пронајдете не на следниве мрежи: