Мајка си го убила 2-годишното синче, а потоа со 5-годишното се фрлила од карпа

Дваесет и четири годишната Кетрин Хупер од Дартмур од Англиаја, по жестока кавга со своето 52-годишно момче, Нил Патерсон, си го убила своето 2 годишно  синче во нејзиниот дом, па потоа со постариот 5 годишен син отишла до блиските карпи, па заедно со него скокнала од карпа висока 30 метри.
 

Очевидците велат дека мајката го зела Џошуа во раце, па скокнала од карпата.

Откако полицијата ги пронашла нивните безживотни тела, во домот на мајката го нашле мртов и двегодишниот Семјуел.

Нејзините соседи велат дека Кетрин и момчето постојано се расправале, а им следувало и судење по жестока расправија.Дваесет и четири годишната Кетрин Хупер од Дартмур од Англиаја, по жестока кавга со своето 52-годишно момче, Нил Патер

Пронајдете не на следниве мрежи: