Мајката на “Величенствениот” глумела во порно филмови!

Небахат Џехре (68), кој во серијата “Величествениот” ја портретира мајката на Величенствениот султан Сулејман, актерската кариера ја почнала со снимање на еротски филмови во Турција.
– Пазарот беше голем, но и бројот на актерки исто така. Јас доаѓам од сиромашно семејство, и ниту една работа не е тешка за мене, па со оглед на фактот дека за да станеш ѕвезда секогаш мора да поминеш преку трње, до сериозни улоги дојдов преку еротски филмови – рече Нрбахат и додаде:
– Иако Турција важи за конзервативна земја, не можам да кажам дека се чувствувам удобно поради семејството, но јас ги победив предрасудите и сето она што денес го имам постигнато ми кажува дека сум била во право.
Небахат на 21 година била избрана за Мис Турција, а набргу после тоа и била понудена улога во еротски филм, која, на изненадување на нејзиното семејство, ја прифатила без двоумење. Таа има снимено петнаесет еротски филмови, по кои конечно почнале да и пристигнуваат сериозни улоги. Денес толкува една од главните улоги во најпопуларната турска ТВ серија – Величенствениот, и многу помлади колешки можат само да и завидат.Небахат Џехре (68), кој во серијата “Величествениот” ја портретира мајката на Величенствениот султан

Пронајдете не на следниве мрежи: