Мајкл Фелпс во врска со Сара Херндон

Мајкл Фелпс по рушењето на сите можни рекорди се повлече од базентот. Најголемиот спортист во историјата се посвети на голф, учествуваше и како навивач во походот кон титулата на својот омилен тим, Балтимор Рејвенс, а според многумина, Мајкл Фелпс е топ-тема на таблоидите.

По келнерката и модел Меган Роуз, со која се раздели пред извесен период, сега е во врска повторно со келнерка и модел, Сара Херндон.

 „Одличен е, убаво се бакнува, вистински џентлмен и премногу добра личност“ изјави Сара за англиските медиуми.
 
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Мајкл Фелпс по рушењето на сите можни рекорди се повлече од базентот. Најголемиот спортист во историјата се посвети на

Пронајдете не на следниве мрежи: