МАКЕДОНИЈА БЛОКИРА поднесе барање за протест уредно. Полицијата брутално го спречи

Loading...

Во видеово може да се види дека ќе се протестира против промената на името на Р. Македонија. Денеска блокадата насилно со над 200 полицајци беше спречена. Медиумите во државава кои се под целосна контрола за ова не јавуваат. Се чини дека има договор и на лево и на десно да се создаде слика дека нема незадоволство во Македонија. Но не е така. Гледајте ги видеата.

Gepostet von Risto Mijakovski am Montag, 10. Dezember 2018

Gepostet von Risto Mijakovski am Montag, 10. Dezember 2018

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...