Македонија до крајот на Европското без Чековски…

Македонската кошаркарска репрезентација ќе биде ослабена со тоа што Ѓорѓи Чековски по повредата ќе нема можност да настапува за нашата селекција.Деталите од медицинските прегледи покажале дека за Чековски Европското Првенство е завршено.
Популарниот „Станко“ сериозната повреда ја доби на вчерашниот меч со Литванија.
Вечерва нашата селекција игра мошне важен дуел со селекцијата на Србија со почеток од 21 часот.
Извор/Фото: derbi.mkДеталите од медицинските прегледи покажале дека за Чековски Европското Првенство е завршено.

Пронајдете не на следниве мрежи: