Македонија ги дозна противниците за групната фаза од Мундијалот во Катар

Македонската ракометна машка сениорска репрезентација ги дозна противниците.Најдобрата машка сениорска ракометна репрезентација ги дозна противниците за групната фаза од Светското Првенство во ракомет кое ќе се одржи во Катар наредната година по денешната ждребка.
Македонската ракометна репрезентација се најде во групата „Б“, во друштво на селекциите на Хрватска, Босна и Херцеговина, Австрија, Тунис и Иран.

Повеќе на: sport365.mkНајдобрата машка сениорска ракометна репрезентација ги дозна противниците за групната фаза од Светското Првенство во ракомет кое ќе се одржи во Кат

Пронајдете не на следниве мрежи: