Македонија и се реваншира на Бугарија

Македонските кошаркарски репрезентативци до 18 години, им се реваншираа на врсниците од Бугарија за синоќешниот пораз. Денес во вториот пријателски дуел Македонија победи со 69:64.Избраниците на селекторот Ѓорѓи Кочов до победата дојдоа со подобра игра во второто полувреме кое го добија со 46:28.
Младите кошаркари попладнево се враќаат во Скопје каде ќе продолжат со подготовките.
Следуваат уште два пријателски натпревари, против Австрија на гостински терен, пред настап на Европското првенство –Б Дивизија што ќе се одржи во Талин, Естонија од 28 јули до 6 август.Избраниците на селекторот Ѓорѓи Кочов до победата дојдоа со подобра игра во второто полувреме кое го добија со 46:28.
Младите кошаркари поп

Пронајдете не на следниве мрежи: