Македонија ја победи Северна Ирска со 2:0 за водство во групата

Македонските репрезентативци до 21 година во квалификациите за Европското првенство ги совладаа врсниците од Северна Ирска во Скопје.Со резултат од 2:0, 1:0 на полувреме, Македонија е на чело на табелата со 18 бодови. Втора е репрезентацијата на Франција со 17 поени.
Следниот натпревар е со Шкотска.
Автоголот на С. Ирска и водството од 1:0 во првото полувреме дополнително им даде елан на нашите репрезентативци, кои посакуваат победа и против Шкотска.
Трите бода со Шкотска ни се важни, независно дали ќе бидеме први или како втори ќе играме во баражот, изјави Дарко Велковски по натпреварот.Со резултат од 2:0, 1:0 на полувреме, Македонија е на чело на табелата со 18 бодови. Втора е репрезентацијата на Франција со 17 поени.
След

Пронајдете не на следниве мрежи: