Македонија на европско првенство во Полска

Младите македонски фудбалери до 21 година се пред пласман на Еп во Полска кое ќе се одржи следната година.На десеттина минути до крајот на мечот, Македонија има сигурни 2:0 против Шкотска во Скопје, додека Исланд на домашен терен губи од Украина со 2:1.
Исланд по првиот дел имаше предност од 1:0, резултат кој и покрај победата не ја носеше Македонија на ЕП.
Сепак, во вториот дел Украинците неочекувано направија целосен пресврт и ја лансираа Македонија нa врвот на табелата, што значи и пласман на ЕП.
Се надеваме дека до крајот Македонија ќе ја задржи предноста од 2:0, а Украина нема да дозволи пресврт во Исланд.На десеттина минути до крајот на мечот, Македонија има сигурни 2:0 против Шкотска во Скопје, додека Исланд на домашен терен губи од Украина со 2:1.

Пронајдете не на следниве мрежи: