Македонија нема потреба од грижи: Битолчанецот Виктор Талевски „КОМАНДУВА“ во одбраната!!!

Големите љубители на мак фудбалот веројатно им е познато за кого станува збор.Се работи за младиот, 18 годишен фудбалер, кој во моментов настапува за екипата на Ајнтрахт Франкфурт за играчи до 19 годишна возраст.
Младиот битолчанец може со право да се каже дека е светла иднина на нашата дефанзивна линија.
Капитен е на младата фудбалска селекција на Македонија за играчи до 19 годишна возраст и дефинитивно е „столб“ во одбраната на нашата селекција.

За Талевски претходно статии пишуваше и германски „Билд“, токму германскиот популарен медиум за нашиот млад и талентиран фудбалер пишуваше дека е иднина на екипата на Ајнтрахт Франкфурт.
Вреди да се потенцира дека Виктор Талевски е предводник на нашата селекција за играчи до 19 годишна возраст и нејзин капитен. Одигра одлично на денешниот натпревар со селекцијата на БиХ каде нашата репрезентација победи со 2-1.Се работи за младиот, 18 годишен фудбалер, кој во моментов настапува за екипата на Ајнтрахт Франкфурт за играчи до 19

Пронајдете не на следниве мрежи: