Македонија се искачи три места погоре на ФИФА ранг листата

Македонската фудбалска репрезентација се искачи три места погоре на ранг листата на ФИФА.Македонија забележа мал скок на ФИФА ранг листата, па сега се наоѓа на 89-тото место.
Нашата фудбалска репрезентација бележи катастрофални резултати во последно време, па тоа беше причината да забележиме огромен пад од 14 места на ФИФА ранг листата, но, еве, како мала утеха пред пријателскиот натпревар со Бугарија доаѓа овој мал позитивен скок од три места.
Пријателскиот натпревар со селекцијата на Бугарија може да донесе нови бодови и нови места погоре на ФИФА ранг листата, но за тоа треба да добиеме позитивен резултат од мечот со Бугарската фудбалска репрезентација кој е закажан за 14-ти август на „Националната Арена Филип Втори“ во Скопје со почеток од 20,45 часот.Македонија забележа мал скок на ФИФА ранг листата, па сега се наоѓа на 89-тото место.

Пронајдете не на следниве мрежи: