Македонија со победа против Швајцарија

Со победа од 27-20 против Швајцарија, македонската ракометна репрезентација успешнон ги почна квалификациите за пласман на Европското првенство во Полска за две години.Лесна победа на Македонија.
Во вистински елемент особено беа Кирил Лазаров кој постигна речиси половина од головите, или поточно 13, од нив 9 од седмерци во 10 обиди и Борко Ристовски со 15 одбрани.
Четири погодоци постигна крилото Дејан Манасков, а по двапати во листата на стрелците се запишаа Вугринец, Стоилов и Миркуловски.
Утре Франција ќе игра дома против Чешка, а следниот меч Македонија ќе го игра в недела во Злин против Чесите.Лесна победа на Македонија.
Во вистински елемент особено беа Кирил Лазаров кој постигна речиси половина од головите, или поточно 13, од нив

Пронајдете не на следниве мрежи: