Македонија завиена во црно, Геровски лови покемони и си ги лечи фрустрациите за МРТВ!

Елементарната непогода која го погоди Скопје и Тетово ја зави државата во црно, откако беа утврдени најмалку 22 жртви и уште толку исчезнати, а утрешниот ден е прогласен за ден на жалостСите институции се на терен, вклучена е и војската и полициските специјалци, министри, директори. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ го прекина одморот за да биде меѓу сограѓаните, врховниот командант е на терен заедно со војската и помага на настраданите. Градските власти, градоначалници, директори на комунални претпријатија се во гумена опрема и ги чистат улиците, домовите на поплавените.
Додека сето ова се случува, додека целата држава, сиот нормален народ се мобилизира да помогне на настраданите, постои група на луѓе кои се обидуваат од оваа елементарна непогода да извлечат политички бенефит.
Меѓу другите, се јави Ленче Николовска, во нормални услови безгласна буква во Македонската јавност, но во ситуацијава како претсавник на опозицијата и бивш пратеник од опозициските редови, која се дрзна и загинатите ги смести во групата на „жртви против режимот“. Исклучително гнасно и мизерно.
Но трагедијата да биде поголема, неизбежно се јави и Бранко Геровски во јавноста познат како Гериз (гериз е скопски сленг за полско ВЦ/септичка јама), па се обиде катастрофата да ја искористи во лечењето на сопствените фрустрации од тоа што беше извисен од неговите „револуционери“ во СДСМ за позицијата уредник во МРТВ, за позицјата за која пишуваше дека наводно не ја сакал (демек велам ти ќерко, сети се снао).

Додека Македонија е во црно, Геровски на своето порталче спонзорирано од УСАИД, Соросоидните организации и СДСМ, брка Покемони, објавува спотови и разголени фотографии од Бритни Спирс, и ликува на несреќата која ги снајде жителите на Скопје и Тетово!
ИнфомаксСите институции се на терен, вклучена е и војската и полициските специјалци, министри, директори. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ го прекина одморот за да би

Пронајдете не на следниве мрежи: