Македонски државјанин е тешко повреден по судир на два камиона во БиХ

Четириесет и едногодишниот Оливер Пановски е тешко повреден во сообраќајната несреќа, која се случила на патот Прњавор-Челинац, во Босна и Херцеговина.До несреќата дошло при судир на два камиони од марката „мерцедес“, од кои едниот бил управуван од Пановски.
Несреќата се случила утринава во 8.40 часот кај месноста Дреново.
Повредениот македонски државјанин веднаш бил пренесен во клиничкиот центар во Бања Лука.До несреќата дошло при судир на два камиони од марката „мерцедес“, од кои едниот бил управуван од Пановски.
Несреќата се случил

Пронајдете не на следниве мрежи: