Македонските кошаркари се простија од Европското првенство

Македонските кошаркари денеска загубија од селекцијата на Летонија со 10 коша разлика. Крајот на овој натпревар за нашите кошаркари значење и крај на нивното учество во Европското првенство во Словенија. 
Македонија загуби од Летонија со резултат од 66:76 и со тоа нема да се пласира понатаму во ова Европско првенство. 
Уште на почетокот на натпреварот нашите кошаркари одиграа слабо, а успеаа да дадат кош дури во 5-тата минута. 
Кошаркарите беа слаби во напад како и во одбрана, а тоа им донесе само пакување на куферите и враќање во Скопје. Крајот на овој натпревар за нашите кошаркари значење и крај на нивното учество во Европското првенство во Словенија. 
Македонија загуб

Пронајдете не на следниве мрежи: