Македонските ракометари го совладаа Израел во втората средба

Македонија и Израел вечерва одиграа уште една средба, овој пат затворена за јавноста. Се одигра еден комплетен натпревар од 60 минути, кој заврши со катастрофа на Израел, 42:32 (22:12), а потоа двете селекции одигра уште еден мини-меч од 20 минути, кој исто така заврши со победа на Македонија, со резултат 11:9.На средбата блесна Дејан Манасков, кој постигна 7 гола.
Македонија: Митревски, Ристовски, Ангелов, Н. Мојсовски 3, К. Лазаров 6, Георгиевски 3, Н. Маркоски 3, Недановски 3, Стоилов 1, Манасков 7, Миркуловски 1, Вугринец 2, З. Мојсоски 4, Прибак 3, Димовски 1, Ф. Лазаров 2, Ојлески 3, Стојчевски, Талески, В.Маркоски.На средбата блесна Дејан Манасков, кој постигна 7 гола.
Македонија: Митревски, Ристовски, Ангелов, Н. Мојсовски 3, К.

Пронајдете не на следниве мрежи: