Мамелунд даде СКАНДАЛОЗНА ИЗЈАВА за играта на нашите ракометари!

Норвежаните останаа без победа против македонската репрезентација, откако освоија бод во ремито 31:31 на денешниот дуел на Европското првенство во Полска.Норвешкиот ракометар Ерленд Мамелунд по натпреварот изјави дека неговата репрезентација имала тешка задача против репрезентација предводена од играч од светска класа како Кире Лазаров, а Еспен Ли Хансен никако не можеше да се помири со двете исклучувања кои ги доби и по натпреварот ги обвини нашите репрезентативци за симулирање.
Но, неговата изјава подоцна отиде во друга насока:
– Не одигравме добро во првото полувреме, направивме нивниот голман да стигне до повеќе одбрани. Но, успеавме да се вратиме, а мислам дека Македонците постојано симулираа и претеруваа со реакциите. Тоа е навистина срамно, тоа не е ракомет, – изјавил Хансен веднаш по мечот во Краков.Норвешкиот ракометар Ерленд Мамелунд по натпреварот изјави дека неговата репрезентација имала тешка задача против репрезентација предводена од игра

Пронајдете не на следниве мрежи: