Маска за лице со јогурт ве лишува од секој ситен недостаток!

Ако имате желба да се грижите за кожата, но немате многу слободно време, имаме совршена понуда за вас. Може да направите нешто многу брзо и лесно, што дефинитивно ќе ви го привлече вниманието. Станува збор за домашна маска за лице со јогурт, која буквално ќе заживее вашата кожа.Ќе се чувствувате повторно млади, убави, свежи и самоуверени во себе. Нема да страдате од комплекси, нема потреба да ги прикривате недостатоците со тешка шминка и ќе заштедите многу пари од посета на скапи козметички салони.
Не е задолжително да ја правите маската секој ден, туку само еднаш или два пати неделно. Доволно е да се чувствувате совршено секогаш штом ќе се погледнете во огледало.
Маска за лице со јогурт – хит кој разубавува изненадувачки брзо
Не е важно каков е вашиот тип на кожа. Производите кои ви се потребни, се два на број. Станува збор за употреба на јогурт и две јајца.
Направете смеса од две жолчки и 2 лажици обичен јогурт. Започнете со одвојување на жолчките од белките. За ваша погодност користите лажица. Ставете ги белките во чаша. Во чашата истурете двете лажици јогурт и мешајте за да се добие соодветна смеса за подмачкување на лицето.
Маската се нанесува врз исчистено лице и се остава да се впие во наредните 5 минути. Може да ви се стори малку како време, но ве уверуваме дека тоа е доволно за да се радувате на ефектот. Смесата измијте ја од лице со млака вода.
За да се финализира како што треба, ставете врз лицето затоплена мека крпа. Опуштете се и стојте така некое време.
Ефектот е неверојатен – мазно, чисто, свежо лице и сјајна кожа. Маската ќе стане ваша омилена за кратко време. Доверете ѝ се целосно!Ќе се чувствувате повторно млади, убави, свежи и самоуверени во себе. Нема да страдате од комплекси, нема потреба да ги прикривате недостатоците со

Пронајдете не на следниве мрежи: